Esileht

Seda on näha silmadest

Kuiva silma sündroom on sageli esinev probleem, mis tavaliselt leeveneb silmi niisutades. Hyprosan (hüpromelloos) on säilitusaineteta silmatilk kuiva silma sündroomi leevendamiseks. Kerge koostise tõttu laotub tilk hõlpsasti üle silmapinna ning niisutab ja libestab silma.

Kuiva silma sündroomi ravi

Hyprosan (hüpromelloos) silmatilgad leevendavad kuiva silma sündroomi toimides loomuliku pisaravedeliku asendajana. Hyprosan (hüpromelloos) niisutab ja libestab silmapinda ning hoiab silmad pikka aega värskete ja niisketena. Silmatilkades on ühendatud doseerimise lihtsus ja säilitusaineteta koostis.


Sobib kontaktläätsede kandjatele

Hyprosan (hüpromelloos) silmatilkade pudeli sees olev ventiil hoiab ära mustuse sattumise lahusesse ja võimaldab seetõttu toota silmatilku säilitusaineteta, mis on oluline kontaktläätsede kandjaile.

Hyprosan (hüpromelloos) pudeli saab hõlpsasti kaasa võtta nii tööle kui ka reisile. Hyprosan (hüpromelloos) silmatilgad sobivad kõikide kontaktläätsedega.

Kuiva silma test

Kuiva silma sündroomi sümptomeid võivad põhjustada vananemine, keskkond, töö kuvariga ja kontaktläätsede kandmine. Testi, kas kannatad kuiva silma sündroomi all.

Kuidas ära tunda?

Kõige tavalisemad kuiva silma sündroomi sümptomid on silmade kipitus, sügelus, võõrkeha tunne silmas, valguskartlikkus ning väsinud ja vesised silmad.

Santen

Santen OY on Põhja-Euroopa juhtiv silmaravimite tootja. Santen arendab säilitusaineteta preparaate silmahaiguste raviks.

Hyprosan (hüpromelloos) 3,2 mg/ml silmatilgad. Toimeaine: hüpromelloos. Näidustus: loomuliku pisaravedeliku asendamine täiskasvanutel kuiva silma sündroomi, kaasa arvatud kuiva keratokonjunktiviidi korral. Annused ja manustamisviis: üks tilk kummasegi silma kolm korda päevas või vastavalt vajadusele. Lapsed: Hyprosani (hüpromelloos) ohutus ja efektiivsus lastel ja noorukitel vanuses kuni 18 aastat ei ole tõestatud. Manustamisviis: vältimaks väljauhtumise võimalust, peaks Hyprosani (hüpromelloos) manustama alati vähemalt viis minutit pärast mõne teise silmaravimi silma panemist. Vastunäidustused: ülitundlikkus toimeaine või abiainete suhtes. Hoiatused ja ettevaatusabinõud: Hyprosan (hüpromelloos) ei sisalda ühtegi säilitusainet, seega tohib seda kasutada kontaktläätsede kandmise ajal. Koostoimed teiste ravimitega ja muud koostoimed: koostoimeid ei ole uuritud. Rasedus: hüpromelloosi süsteemne toime on ebaoluline, toimet raseduse kulule ei ole oodata. Hyprosani (hüpromelloos) võib kasutada raseduse ajal. Imetamine: kuna hüpromelloosi süsteemne toime imetaval naisel on ebaoluline, siis toimet rinnaga toidetavale vastsündinule/imikule ei ole oodata. Hyprosani (hüpromelloos) võib kasutada imetamise ajal. Fertiilsus: kõrvalmõjusid viljakusele pole täheldatud, kuna hüpromelloosi süsteemne toime on ebaoluline. Toime reaktsioonikiirusele: Hyprosani (hüpromelloos) on kerge toime autojuhtimise ja masinate käsitsemise võimele, kuna võib pärast manustamist põhjustada ajutist nägemise hägusust. Kõrvaltoimed: Täheldatud on järgnevaid kõrvaltoimeid hüpromelloosi lahuse kasutamisel: lokaalne kipitustunne, valu silmas või hägune nägemine. Pakend: 10 ml. Saadaval apteegis ilma retseptita. Tutvuge pakendis oleva infolehega. Sümptomite jätkudes ja diagnoosi saamiseks pöörduge arsti poole.